– wskazanie osoby uprawnionej,
– powołanie dowodów, o których mowa w § 4,
– określenie wartości pozostawionych nieruchomości zgodnie z operatem szacunkowym wykonanym przez rzeczoznawcę majątkowego,
– informacje o dotychczasowym stanie realizacji uprawnień, o których mowa w art. 212 ust. 1 i 2.
– Nabycie własności nieruchomości lub użytkowania wieczystego nie-ruchomości grantowej przez osobę uprawnioną następuje w drodze przeta-rgu organizowanego i przeprowadzanego przez kierownika urzędu rejono-wego na podstawie odrębnych przepisów.
– 1. Jeżeli osoba uprawniona wygra przetarg i nabędzie własność nie-ruchomości lub użytkowanie wieczyste nieruchomości grantowej w drodze umowy, kierownik urzędu rejonowego dokonujący zbycia nieruchomości powiadamia o tym organ, który wydał zaświadczenie, o którym mowa w § 5, przesyłając odpis umowy.
Organ, któiy dokonał zbycia nieruchomości, umieszcza na oryginale zaświadczenia adnotacje o nabyciu nieruchomości.
Po zawarciu umowy zwraca się osobie uprawnionej oryginał zaświad-czenia.
– 1. Rzeczoznawca majątkowy określa wartość pozostawionej nieru-chomości na podstawie jej opisu.
Osoba uprawniona sporządza opis pozostawionej nieruchomości, przedstawiając jej stan z dnia pozostawienia, zgodny z dowodami, o których mowa w § 4 ust. 2 pkt 1.
– 1. Rzeczoznawca majątkowy określa wartość rynkową pozostawionej nieruchomości.
Przy określaniu wartości rynkowej pozostawionej nieruchomości uw-zględnia się ceny transakcyjne uzyskane za nieruchomości podobne, sprze-dawane w porównywalnej miejscowości położonej na obszarze kraju, o zbliżonej liczbie mieszkańców i stopniu urbanizacji, do miejscowości, w której leży pozostawiona nieruchomość.
Leave a reply