§ 10. 1. Jeżeli ze względu na rodzaj pozostawionej nieruchomości nie można określić jej wartości rynkowej, gdyż tego rodzaju nieruchomości nie występują w obrocie, rzeczoznawca majątkowy określa wartość od- tworzeniową tej nieruchomości.
Przy określaniu wartości odtworzeniowej pozostawionej nieruchomo-ści, oddzielnie określa się wartość gruntu i oddzielnie wartość jego części składowych.
Przy określaniu wartości gruntu stosuje się odpowiednio przepis ij 9 ust. 2.
Przy określaniu wartości części składowych gruntu stosuje się odpo-wiednio przepis art. 135 ust. 4-6, przyjmując ceny i koszty właściwe dla miejscowości, o której mowa w § 9 ust. 2.
§ 11. Wartość pozostawionej nieruchomości określa się według stanu na dzień jej pozostawienia oraz według cen i kosztów odtworzenia na dzień wydania zaświadczenia potwierdzającego posiadanie uprawnień.
§ 12. Do spraw wszczętych i nie zakończonych przed dniem 1 stycznia 1998 r. stosuje się przepisy niniejszego rozporządzenia.
§ 13. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.1
Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego przysługującego osobom fizycznym w prawo własności z dnia 4 września 1997 r. (Dz.U. Nr 123, poz. 781)
Art. 1. [Podmioty ograniczenia] 1. Ustawa określa zasady przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności osób fizycznych będących dotychczasowymi użytkownikami wieczystymi.
Przepisy ustawy stosuje się do osób fizycznych, które nabyły prawo użytkowania wieczystego przed dniem jej ogłoszenia i złożą wniosek, o którym mowa w art. 2, do dnia 31 grudnia 2000 r.
Przepisy ustawy stosuje się odpowiednio do osób fizycznych, którym przysługuje prawo zabudowy nieruchomości ustanowione przed dniem wejścia w życie dekretu z dnia 26 października 1945 r. o prawie zabudowy (Dz.U. Nr 50, poz. 280) i złożą wniosek, o którym mowa w art. 2, do dnia 31 grudnia 2000 r.
Leave a reply