Studium nie jest przepisem gminnym i nie stanowi podstawy do wy-dania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Art. 7. [Charakter planu] Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest przepisem gminnym.
Art. 8.' [Plan zagospodarowania przestrzennego] 1. Ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego stanowią treść uchwały rady gminy. Integralną częścią planu jest rysunek planu stanowiący załącznik do uchwały rady gminy. Rysunek planu obowiązuje w zakresie określonym uchwalą.
W uchwale rady gminy wskazuje się, sporządzone wcześniej, miej-scowe plany zagospodarowania przestrzennego dotyczące obszaru objętego planem, które zachowują moc obowiązującą i które tracą moc.
Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego opra-cowuje się w formie, o której mowa w ust. 1.
Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast określi, w drodze za-rządzenia, rodzaje i wzory dokumentów stosowanych w pracach planisty-cznych oraz zakres i rodzaje dokumentów wymaganych w postępowaniu o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
Art. 9. |Rozwinięcie| 1. W ustaleniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uwzględnia się postanowienia przepisów szczególnych od-noszące się do obszaru objętego planem i przedmiotu jego ustaleń.
W ustaleniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uwzględnia się zadania rządowe, o których mowa w rozdziale 6.
Leave a reply