Jeżeli w terminie, o którym mowa w ust. 2, właściwy organ nie zorga-nizuje drugiego przetargu, jest on obowiązany, w celu zbycia nieruchomości, zorganizować ponownie pierwszy przetarg.
Właściwy organ może odwołać ogłoszony przetarg jedynie z uzasad-nionej przyczyny, informując o tym niezwłocznie w formie właściwej dla ogłoszenia o przetargu.
– W cenie nieruchomości uzyskanej w przetargu wyodrębnia się, dla ustalenia opłat, o których mowa w art. 71, cenę gruntu, budynków albo lo-kali i innych urządzeń znajdujących się na tym gruncie, które staną się przedmiotem odrębnej własności z chwilą oddania nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste. Przy wyodrębnieniu tych cen przyjmuje się proporcje zachodzące między nimi w cenie wywoławczej.
– 1. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i osoby prawne, jeżeli, z zastrzeżeniem § 5, wpłacą wadium w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu o przetargu.
Termin, o którym mowa w ust. 1, nie może upłynąć później niż na 3 dni przed dniem otwarcia przetargu.
Właściwy organ ustala wysokość wadium, która nie może być niższa niż 5% ceny wywoławczej i wyższa niż 20% tej ceny.
Wadium może być wnoszone w gotówce, obligacjach państwowych, papierach wartościowych dopuszczonych do obrotu giełdowego, listach gwarancyjnych lub wekslach.
Właściwy organ podaje w ogłoszeniu o przetargu wybrane formy wnoszenia wadium.
Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu prze-targu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia odwołania lub zamknięcia przetargu, z zastrzeżeniem ust. 7.
Leave a reply